Chris Miller

Chris Miller

Doğum Yeri : Vancouver, British Columbia, Canada Doğum Tarihi : 23 Ekim 1976 Christopher "Chris" Miller, Amerikalı seslendirme sanatçısı, animatör, yönetmen, senarist ve storyboard sanatçısı. O yönlendirilmesi için en ünlü Shrek Üçüncü ve Çizmeli Kedi (onun ilk Oscar adaylığını aldı), ve de Kowalski dile getiren Madagaskar film serisi.

Kariyer

Miller katıldı DreamWorks Animation stüdyonun ilk animasyon komedi, bir storyboard sanatçısı olarak 1998 yılında Antz .Miller, yine bir hikaye sanatçısı olarak çalışmaya Shrek , ek diyalog yazdı ve için Sihirli Ayna ve Geppetto karakterleri sesini sağlanan film. Daha sonra için hikaye başkanı olarak görev yaptı Shrek 2 . Mr Miller'e co-doğrudan gitti Shrek the Third ile birlikte Raman Hui filmi için senaryo yazma, ve kukla ustası ve maskotu ses sağlayan. O aynı zamanda Kowalski için sesini sağlanan Madagaskar (ve kendi video oyun), bir Noel Caper içinde Madagaskar Penguins , Madagaskar: Escape 2 Africa , Merry Madagascar ve Avrupa'nın Most Wanted: Madagaskar 3 .

Miller özellikleri, reklam, video ve başlıklı Steven Spielberg için kısa dahil olmak üzere internet projeleri, geniş bir dizi üzerinde çalıştı "Steven'ın Rüyası." Onun ticari işleri için noktalar içerir Coca-Cola , Canon , Komedi Channel ve Fila o en iyi animasyon reklamı için bir Clio ödülü kazandığı için. 

Ile yaptığı bir röportajda , Robert K. Elder için Changed My Life Film , Miller için filmdeki başarısını öznitelikleri Sleeper . "Ben filmi görmedim olsaydı, nakit için yalvarıyor, beş parasız ve köşesinde sarhoş olurdu Sleeper . sana garanti. "

Miller'ın kendisi de çeşitli vesilelerle setleri, filmler ve projeksiyonlar yaratmış olduğu Helios Dans Tiyatrosu ile uzun zamandır işbirlikçisi. Eşi Laura Gorenstein Miller, aynı şirketin kurucusu ve müdürüdür.  Chris ve Laura ayrıca işbirliği Çizmeli Kedi Laura bir dans koreograf olarak çalıştı. 

Chris Miller Resimleri