film izle

Toprağın Tuzu izle

The Salt of the Earth
Ok.ru MobilOpenloadMail RuFragman
Hata Bildir ×
film izle

Film Bilgileri
5 sene önce eklendi
Toprağın Tuzu izle
2.510 izlenme
IMDb: 8.4
Film gösteriminde, Brezilya doğumlu Salgado aslında ekonomi eğitimi Fransa'da Dünya Bankası için ülkesine gelen 1969 yılında sürgün edildikten sonra çalıştı, fotoğrafçılık alanında kariyer için her şeyden vazgeçmeye karar vermeden önce. İlk büyük projesi, en azından kendi ülkesi için al yanına (sürgün sonunda 1980 yılında sona erecekti) izin verilen Güney Amerika fotografik chronicle sonra, izleyiciler umut ve hayal bile edilemeyecek sefalet karşısında insanlık parıltıları tanıklık için izin eserler yaratmak için çarpıcı görüntüler oluşturmak için keskin bir göz ve onun yeteneğini kullandı geniş bir dizi proje başladı. "İşçiler," örneğin, ünlü büyük Sierra Pelada madeni ve sayısız insanın kıran işçi geri onların bir gün Çöl Fırtınası sonrasında Kuveyt ve yanan petrol ödeyecek umuduyla altını kazmak için kullanılan gibi yerleri resimli. Doktorlar ile birlikte Sınır tanımayan üretti "Sahel", Etiyopya'da kıtlık ve Sudan daha iyi bir yaşam için umut ne yolculuk için pek çok kişi tarafından girişimi baktı. Benzer şekilde, "Exodus" Ruanda ve Yugoslavya ' dan mülteci durumuna de Doksanlı yıllarda kendi dertlerini boyunca baktım.

(Wenders bazen mor anlatım onun dediği gibi) "karanlığın kalbine görülen" çok uzun zamandır sahip,-Selgado yanan bir Brezilya ailesi zamanlar gelişen çiftlik kuraklıktan Kırılan kalır döndü ve yeniden ağaçlandırma ve "Instituto Terra adını verdiği arazi kurtarmak için bir plan başlattı." Sadece bu çaba yardım hayata geri getirmek çiftlik başladı, yayıldı, ilk Brezilya ve dünya çapında diğer bölgelerinde. Ayrıca Salgado en son proje, Papua Yeni Gine Sibirya'ya gelen mübarek kabartma geçmişte göstermişti dehşet duruyor bu yıkıma karşı gezegenin görünüşte durdurulamaz Mart karşısında doğal yollardan korumak için yönetilen topraklar ve insanlar chronicle götürdü (burada ortak bir yönetmenlik kredi alan bir belgeselci) "başlıklı Genesis kendini" oğlu Juliano ile bir işbirliği sağlayacak.

Herhangi bir belgeselci belirli bir alanda bir sanatçı hakkında bir film yapmak yüzleşmesi gereken sorunlardan biri hala incelenmekte olan işe sadık kalarak anlamlı sinema açısından o kişinin zanaat kanal için bir yol bulmaktır. Wenders sanatsal seçimler büyüleyici bir çift üzerinden çeker. (Yılda büyük bir beceri ile istihdam, özellikle Arzu görsel olarak çarpıcı "Kanatları" vardır ki bu bir seçimdir) eserleri hayranları için şaşırtıcı olmayabilir çalışıyor (Juliano Selgago) siyah-beyaz sinematografi renkli görüntüleri çekim yaparken, görüntü yönetmeni Hugo Barbier ile işbirliği içinde bu kez onun kullanımı kesinlikle Salgado çalışmaları aynı şekilde tek renkli görünümünü çağrıştıran, özellikle kompozisyon, ışık, gölge ve uzay istihdam farklı yöntemler. Burada dağıtır Wenders başka bir çarpıcı fikir Selgado yüzü bu özel çekimleri anılar suçluyor gibi işleri kendileri çıkmaya görünmesini sağlayan bir şekilde Selgado en ünlü fotoğraf birkaç proje var.

Dünyanın Tuzu ile "önemsiz tartışmalar bir çift," ancak yapıyorum. Bir bölümün daha sonuna geldik yadsınamaz sanatsal başarıları için güçlü bir durumda yapmak yok iken, gerçekten süreci somun ve civata içine gitmez—ya aslında onun görüntüleri yakalama hakkında nasıl gittiğine fotoğrafik etkiler hakkında konuşmak için bir şey yok. Daha troublingly, bazı eleştirmenler çekici görüntülere sanat galerileri bakışları için Batılılar için Üçüncü Dünya acılara dönüştürülmesi ile suçlanıyor olmasına rağmen, burada bir iş onun ahlaki ve etik yankıları hiçbir tartışma yoktur. Ölümcül bir bütün olarak film hasar görünmüyor olsa da, onların yokluğu bir delik biraz inkar edilemez davanın ortasında bırakıyor. Çoğunlukla, ancak, "dünyanın Tuzu" bir sanatçı için başka bir haraç etkileyen görsel olarak çarpıcı ve bir büyük sorunlarından biri.
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
film izle
Reklamı Kapat
film izle porno film izle